KDE JSOU MOJE PENÍZE
& JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE


Webinář ve formátu DigiPárty proběhl ve čtvrtek 14. dubna ve 20:00, zde máte jeho záznam:

Ve čtvrtek jsme nažhavili tato témata:

 • JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE V PODNIKÁNÍ & PENĚZOVODY
 • CO JE TO INVESTIČNÍ SLOŽKA PENĚZ A JAK S NÍ PRACOVAT?
 • INVESTOVÁNÍ NA PRAVÉ STRANĚ
 • CO JE TO ŽIVOT V CASH-FLOW
 • RIZIKA, JAK NEZTRÁCET, JAK POČÍTAT…
 • MILIONOVÝ POTENCIÁL S KALKULAČKOU

Před vysíláním jsem doporučil tento postup: 

 • 1
  Udělejte si poznámku do svého diáře. Můžete počítat s tím, že vám akci připomenu.
 • 2
  Udělejte si malý domácí úkol, viz. níže.
 • 3
  Podívejte se na anketu níže a odpovězte již teď na 4 otázky.

Děkuji za váš čas i vaše odpovědi, které si pozorně přečtu. 


aaaDole máte malou anketu o 3 cihličky investičního zlata, o které jsme losovali v průběhu webináře. Díky za aktivní účast, vaše zpětná vazba v anketě pomáhá mně, vám i dalším lidem. Sdílíme své podněty a názory k podnikání. 🙂


Váš domácí úkol, pohrejte si s kalkulačkou: 

 • 1

  Spočítejte si, kolik peněz jste za svůj život vydělali. Vezměte kalkulačku a spočítejte si, kolik peněz jste vydělali ve formě čisté mzdy a podobných příjmů. Kolik jste odevzdali do systému? V penězích a v procentech?

 • 2

  Stejný propočet si udělejte, jste-li podnikatelé. Spočítejte si, kolik peněz vám prošlo podnikáním - obrat. Kolik z toho byly povinné, fixní a variabilní náklady a kolik z toho bylo něco, jako hrubý disponibilní zisk - tj. peníze k dispozici.

 • 3

  Kolik vám zbylo? Odhadněte procentem, kolik peněz vám zbylo a máte je k dispozici - hotově či na účtech.

 • 4

  Kolik peněz se vám podařilo uložit do majetku? Počítejte pouze majetek likvidní, tj. odhad, za kolik byste jej mohli prodat, tj. vyměnit za peníze.

 • 5

  Kolik procent peněz dáváte do hry tak, aby vám vydělávaly další peníze?

 • 6

  Vytváříte něco, jako disponibilní peníze? Tj. peníze, které vám zbývají pro vylepšení kvality života a pro investování. Víte, kolik jich přesně je? Kolik jich bylo a jak byly využity?

 • 7

  Kolik jste schopni ušetřit, abyste mohli investovat?

 • 8

  Kolik jste schopni vydělávat více, abyste byli schopni investovat?

 • 9

  Kde je váš Break Point, tj. místo - hodnota v číslech (CZK, EUR…), kdy vaše příjmy spolehlivě překračují výdaje?

 • 10

  Máte plán, jak se dostanete za svůj Break Point? Je tento plán v číslech - čas & peníze, nebo jen ve větách..?

Tak… Mohli bychom si těch úkolů teď dávat mraky. Takové a podobné věci ve svém životě a v podnikání řeším hodně a řeším je často. Podnikatel a investor je něco, jako chodící kalkulačka. 

Parametry tohoto úkolu a více k počítání v životě a v podnikání si povíme
v rámci online přednášky na DigiPárty!

Těším se na čtvrtek na naši druhou letošní DigiPárty a zároveň poslední na skvělé téma →  KDE JSOU MOJE PENÍZE.

Přeji všem krásný den a nepolevujte v denním cvičení,
tuto otázku si dávejte pořád v duchu naší výzvy!

Jirka Mazur


Losování o cihličky investičního zlata s mým věnováním

V rámci DigiPárty opět proběhlo losování o 3 zlaté cihličky, zde jsou anketní otázky, na které jste mohli odpovídat níže do komentářů:

 • 1
  Zkuste jednou větou odpovědět na otázku, JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE?
 • 2
  Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
 • 3
  Jak jste se popasovali s domácím úkolem? Co vám řekla čísla, které jste si vypočítali s kalkulačkou? Váš závěr?
 • 4
  Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?

Výherci cihliček jsou tito:

Miroslav
Pavel Kuchař
Helena Lopraisová

Výhercům gratulujeme!

Zde můžete psát své odpovědi na anketu, komentáře a dotazy:

Pokud se vám váš komentář hned nezobrazí, tak prosíme o strpení, je potřeba ho schválit! Poté se zde zveřejní :-). Děkujeme za pochopení.

 1. Richard Hédl napsal:

  1. Díváním se, přemýšlením a monetizováním.
  2. Investuji do vzdělání, schopností a projektu TermálníPrůzkumníci.cz. 100% pasivní příjem neexistuje. Kontrolovat penězovod je nejen potřebné, ale i zábavné.
  3. Hra s příjmy/systémové loupeže/výdaje (zejména pro Z) připomíná zážitek po horské dráze po bujaré noci. Je z toho „trochu“ šoufl. Konečná čísla nebyla u mě tragická (od začátku jsem se naučil pravidelně odkládat a uskromnit se). To mi umožnilo investovat do sebe. Díky vědomostem se teď musím více zaměřit na roztočení cashflow.
  4. Ano, to je můj záměr.

 2. lubosl napsal:

  1, Mať svoje vlastné a vedieť správne a včas investovať.
  2, Minimum. Zriedkavo, Áno.
  3, Zisťujem veľkí mínus pre mňa. Prežívam.
  4, Momentálne malú. Myšlienky majú dovolenku ale túžba pretrváva.

 3. Eva Križánková napsal:

  1.) Procesem myšlení -> zaměřením se na svůj cíl a na to v čem podnikám a nevzdávat se, když budou pády.

  2.) Myslím, že o něm vím celkem dost. Investuji snad od samého počátku, kdy jsem začala vydělávat a považuji investování za povinnou součást života.
  Pasivní příjem existuje, jednak z peněz, které někam vložíme, aby se zhodnocovaly a z peněz, které investujeme do podnikání, které má potenciál pasivního přijmu.

  3.) Čísla mi řekla, že nakládám se svými financemi velmi rozumně – ziskově a že tak budu pokračovat dál.
  Pokud se mi podaří rozjet podnikání, tím vydělávat podstatně více a budu odkládat stejně procento do rezerv, majetku a podnikání, jako dosud, tak mám našlápnuto k milionům 🙂

  4.) Ano. Ještě však musím získat spoustu informací ze světa úspěšného podnikání a chování zákazníků, aby se to pořádně rozjelo.

 4. Aleš Andr napsal:

  1) v první řadě přemýšlením a neustálým pokládáním si otázky KJMP, analyzováním a počítáním, akcí, investováním.
  2) zajímá mě vše co se týká investování, vzdělávám se, investuju do sebe, do vzdělání, do investic (burza, fyzické projekty), s cílem být v kvadrantu I 🙂
  „Pečení holubi nikde nepadaj sami do huby“ ale „pasivní příjem“ existuje. Ale za předpokladu že si člověk svoje investice nejprve prověří, spočítá a následně hlídá, má je pod svojí kontrolou. Já sám mám například svoje peníze zainvestované v rámci soukromého klubu spoluinvestorů (burza,forex,MTT), starají se o ně profesionálové, a díky tomu mě moje peníze vydělávají další peníze a já přitom nehnu ani prstem 🙂 Ale i tuto investici a investice mých kolegů-klientů-spoluinvestorů mám pod svojí každodenní kontrolou. Takže i o pasivní příjmy se musí člověk starat.
  3) tento nebo podobný domácí úkol už jsem si udělal před lety a dělám ho i dál, pravidelně. Ano, v minulosti se stalo mnoho chyb, na druhou stranu to jsou cenné zkušenosti a aspoň vím na co si mám dávat pozor, kudy cesta nevede. Základ je nerozhazovat, neutrácet za zbytečnosti, vzdělávat se, vydělávat, odkládat si, investovat.
  4) Ano, pracuju na tom

 5. Ladislav napsal:

  1. ty opravdu „velké a chtěné“ peníze se dělají pouze vlastním myšlením se zapojením podnikatelské a marketingové strategie .. ideálně s využitím pravidla 80/20 a všech tvých 13 tajemství …

  2. Snažím se učit správně investovat – bohužel dosud nemám dost zkušeností pro to, abych vždy vybral tu „ideální“ (nejvíce rentabilní) variantu investice … pasívní příjmy jsou mým hlavním cílem do budoucna …

  3. je potřeba se mnohem více a lépe zaměřit na investice všech peněz, které se mi podaří na potenciální investice ušetřit … a vymyslet hlavně další zdroj příjmů pro budoucí investice …

  4. jasně, proto jsem v tvých kurzech ŽNPS, HnB a KJMP … s tvou pomocí to určitě zvládnem všichni 😉

 6. Lubomír Brdíčko napsal:

  1. přemýšlením, studiem, prezentací, akcí.
  2. sleduji lidi, kteří investicím rozumím a jdu v jejich stopách, investuji do sebe, svého vzdělání, kráčím k lidem, kteří mi mohou pomoci s investicí s mými penězi. Pasívní příjmy jednoznačně existují. Člověk ale musí rozumět tomu, co vlastně pasivní příjem je a jak ho vytvořit!
  3. takový domácí úkol jsem nikdy v této podobě nedělal a vím, že to byla hrubá chyba, starat se o své vydělané peníze, mít k nim úctu, pracovat s nimi, zbytečně neutrácet a dobře investovat je to, co musím nutně dělat. Myslím, že už jsem s tím začal.
  4.Ano, makám na tom ze všech sil. Vydržím, dokud nezvítězím.

 7. Michal Dostál napsal:

  1. Peníze se vytvářejí myšlením, nápady a také peníze mohou vytvářet další peníze, pokud se dobře investují.
  2. Při správné investici peníze začnou tvořit další peníze. Možnosti investování je mnoho, ale ne každé jsou ty správné. V minulosti jsem využíval produkty, které nabízí finanční poradci a to není ta správná cesta. Investuji vždy 10 % svého zisku. Pasivní příjem existuje, ale člověk napřed musí něco vytvořit a potom teprve mu z toho mohou plynout pasivní příjmy. Dále je to potřeba občas kontrolovat. Čistě, bez minimální aktivity žádné pasivní příjmy neexistují.
  3. Dal jsem si tu práci a vzal jsem si výplatní pásky za posledních 8 let. 50% výdělku jsem odvedl státu na daních. Ze zbylé sumy jsem 70% použil na výdaje 15% mám v majetku a 15% v hotovosti na účtech. Po odečtení všech daní jsem došel k výpočtu, že hodina mého času není ani 100 kč/h. Trochu šílené, ale aspoň vím odkud se mám odrazit. Potřeboval jsem zhruba 15360 hod, abych vydělal necelý 1 500 000. Určitě se tato částka dá vydělat za mnohem méně času. Ted vidím, že jsem pozornost zaměřoval špatným směrem. Důležité je, že to vím a mohu to změnit.
  4. Začal jsem u sebe měnit věci a myšlení a hodně mě v tom pomáhají webináře od Jirky Mazura. Šanci na rozpohybování Milionového potenciálu si dávám. Každý den si pokládám otázku KJMP.

 8. Alena Jindrová napsal:

  1. Řekla bych, že peníze se dělají souhrou myšlení, počítání a odhodlání.
  2. O investování se zajímám teprve krátce, bohužel… Ale nikdy snad není pozdě začít :). Pasivní příjem?, no myslím, že úplně pasivní to není nikdy, vždycky je za příjmy nějaká akce.
  3. No jo, když to člověk vidí v reálných číslech, je to jasný, ale aspoň si uvědomuju chyby a můžu rozmyslet vylepšení. Vlastně už v tom procesu tak nějak jsem, zmenšuju výdaje a ptám se KJMP :).
  4. Jasně, jdu si za tím!

 9. LUBO KANIA napsal:

  1,-Myšlením
  2,-Do svého vzdělání
  3,-Čísla … příjem průměr, vádaje nadprůměr, zůstatek… podprůměr,Breakpoint je současný příjemx2,nebo aby byly poloviční ceny.
  4,-Ano, jinak by to nemělo smysl

 10. jiri pribyl napsal:

  ad1) Když se díváš kolem sebe a počítáš, pak velmi dobře 🙂
  ad2) Hodně, ano třeba tantiémy 🙂
  ad3) Není to nejhorší, ale furt je co zlepšovat
  ad4) Jednoznačně jdu po tom 🙂

 11. Monika Pokorná napsal:

  1. Koloběhem. Teorie ovládám různé, praxe už značně pokulhává a hledám, jak ji postavit pevně na zem a zrealizovat

  2 Znám různé druhy investování – zatím jen minimálně spořím. o pasivním příjmu vím, jsem zapojená i do pár akcií, ale sama jsem ho zatím nezískala, ato je touha dost velká

  3
  Během čtyř let jsem dokázala příjmy zvýšit několinásobně, za což jsem velmi vděčná. Díky tomu jsem mohla zvelebit nejen náš domov, ale i se účastnit pár seminářů, školení na zvýšení svých znalostí. Ještě však mám mezery, jak příjmy ještě zvýšit a udělat si rezervy.

  4 Kdybych nvěřila, že to rozpohybuji, tak už jsem to dávno zabalila. Člověk se nesmí vzdávat

 12. Vera Blahova napsal:

  1. Myšlením správným směrem za využití Parettova pravidla a analýzy.
  2. Ano, ale stejně ho člověk kontroluje občas, takže nějakou aktivitu vyvine.
  3. Závěr byl pozitivní, od malička jsem skromný a spořivý člověk, investuju do vzdělání a do svých dětí, jinak moc neutrácím. Ještě se musím naučit lépe a více investovat, aby byly rezervy vyšší.
  4. Ano a je to mým cílem. Zatím na tom pracuju.

 13. Jirka napsal:

  1
  Zkuste jednou větou odpovědět na otázku, JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE? V tiskárně 🙂
  2
  Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
  Je to způsob pasivního příjmu s rizikem. Investuji. Jeden z pasiv. příjmů může být investice.
  3
  Jak jste se popasovali s domácím úkolem? Co vám řekla čísla, které jste si vypočítali s kalkulačkou? Váš závěr?
  Závěr je, že pro úplnou fin. nezávislost je třeba mít několikanásobně vyšší pasivní příjem.
  4
  Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?
  Tomu moc nerozumím.

 14. Tibor napsal:

  1. Základom je myslenie, no a potom akcia.
  2. Pasívny príjem určite existuje, no musí ho predchádzať myšlienka a potom akcia. Tomu sa vraví investovanie.
  3. Čísla sú jedna vec, realita druhá. Ale KJMP viem, pracujem na tom a chce to len trochu viac času.
  4. Viem čo chcem, pracujem na tom, vzdelávam sa a dosiahnem to. Inú možnosť nepripúšťam.

 15. Peter Albrecht napsal:

  1. Ďalej investovať už zarobené peniaze.
  2. Niečo ako pasívny príjem existuje, ja investujem na burze a viem, že to je najjednoduchšie podnikanie.
  3. Moj záver je, že väčšinu peňazí reinvestujem ďalej a popri škole si teda skúšam vytvárať pasívny príjem. Mal by som ale viac brigádovať, nech mám viac peňazí na investovanie.
  4. Jasné, že dávam, burza má miliónový potenciál a teda pri zloženom úročení, ktoré tam funguje, sa možem posúvať na ďalší level celkom rýchlo.

 16. Jitka napsal:

  Peníze dělají peníze, jinak to nefunguje, takže pokud je nadbytek peněz, investovat do věci , které zase peníze vydělávají, takzvaně točit peníze :), to jde například, že koupím nemovitost a pronajímám), to je točení. Pasivní příjem je o tom, když koupím auto a to ze mě od toho okamžiku neustále vysává peníze, musela bych být taxikář, aby se to jakž takž vyrovnalo…Nebo peníze uložím do zlata, ale to taky nevydělává, takže je to pasivní příjem nebo nástroj příjmu. Já žiju neustále takzvaně šul nul :), proto přemýšlím, kde na mě koukají další peníze, ale peníze vnímám jako prostředek pro další investici, takže taková ta hra peníze dělají peníze a že se mají točit, to mě na nich baví, ne je strkat do slamníku a žít v iluzi, že jsem bohatá. O dluzích a životu na vysoké nožičce ani nemluvím, to jsou prostě hloupí lidé, platí to jen do té doby, než člověk neonemocní a podobně…a to je velké riziko. Do toho bych nikdy nešla. Nemám ráda peníze, protože kazí objektivní úsudek a člověk přichází o přirozenou sebekritiku a imunitu :), pokud jsem měla peníze třeba za prodej nemovitosti, zaplať bůh, že jsem je poslala dál, poněvadž pokud nevím, co s nimi, jak podnikat a investovat, tak je lepší je nemít. Ale investování se chci naučit :), protože s penězi jde vše snáz, člověk si musí akorát zachovat zdravý rozum :). Pak můžu realizovat podnikatelský záměr a vše rozjet :).

 17. Hana napsal:

  1.-Tak, že si někdo půjčí od banky a zaváže se, že je splatí.
  2.-Investuji do vzdělání. Pasivní příjem dle mého názoru neexistuje.
  3.-Domácí úkol mi řekl, že se svými financemi nakládám rozumně a jestli se podaří rozjet nový projekt, bude možné investovat dále a více diverzifikovat…
  4.-Ano, ale je tady ještě hodně co se musím naučit a dovednosti, které musím získat.

 18. Kateřina Dlouhá napsal:

  1. Vynaložením správného druhu úsilí tam, kde je po něm poptávka, vždy se musí zvednout zadek, protože bez té práce ty koláče prostě nejsou 🙂
  2. Investování je super vedlejší zhodnocení peněz, které teď momentálně nepotřebujeme, 100% pasivní příjem podle mě neexistuje, každá reakce vyžaduje předchozí akci. Bohužel zatím nemám co investovat.. Možnost oficiálního podnikání zamrzla na ještě další 4 nadcházející roky a z výplaty střední třídy je to téměř z ruky do huby..
  3. Čísla závratná, odvody děsivé, současná situace ne moc veselá.. 😀 Závěr: Momentálně se maximálně soustředím na lepší zítřky, hlavně na svou finanční nezávislost. Vše potřebuje čas.
  4. Rozhodně ano, vize jsou jasné, plánu je nespočet, jen systém brání v rozjezdu..

 19. Jaromír Štrup napsal:

  Zdravím vás,

  1) peníze se tisknou v tiskárně
  2) o investování vím docela dost, aktuálně dávám dohromady kapitál, abych mohl začít obchodovat na burze – forexu
  3) Chci denně spočítat jeden nápad a najít milionový potenciál..
  4) Jasně, není jiné cesty …
  Krásný den

 20. Láďa napsal:

  Odpovědi na anketní otázky:
  1. Peníze se dělají různě, prací, spořením a investováním.
  2. Investuji.
  3. To není domácí úkol, je to stálá průběžná činnost dobrého hospodáře.
  4. Samozřejmě.

 21. Miroslav napsal:

  1.Zkuste jednou větou odpovědět na otázku, JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE?
  Myšlienka, plusový prepočet, plán, projekt, akcia, realizácia, inkasovanie, systém, duplicita, inkasovanie, nový projekt.
  2Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
  Investovanie, dať peniaze do správnych projektov a bez veľkej námahy, kontroly inkasovať zaujímavú čiastku. Investujem do seba. Ale už sa pozerám aj po ďalších možnostiach. Pasivný príjem vyžaduje určitú správnu kontrolu v správnom čase, a pravidelný príjem.
  3 Jak jste se popasovali s domácím úkolem? Co vám řekla čísla, které jste si vypočítali s kalkulačkou? Váš závěr? Tieto prepočty som si robil v minulosti. Teraz mám tzv. päťročnicu 🙂 a nie som nadšený, koľko prachov mi pretieklo medzi prsty, ale v skutočnosti….. je to smutné. Je čas na riadené podnikanie a investovanie.
  4 Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?
  To je problém, že vždy bolo treba niečo „zalepiť“, ale vidím, že to lepenie ťahá ku dnu. Idem postupnou cestou investovania, podnikania…..byť na seba tvrdý a vytrvalý. Oddeliť peniaze spotrebné a peniaze investičné…

 22. Naďa napsal:

  1. Myšlenka, kalkulačka, průzkum, kde jsou moji zákazníci, tam jsou moje peníze.
  2. Točit peníze, přebytek zisku investovat např. zlato. akcie. Neinvestuji.
  3. Dobře, čísla mi řekla, začni jinak. Zaměřila jsem pozornost na KJMP, myšlenky, kalkulačka, průzkum, 80/20.
  4. Ano dávám, i když flow peněz není v pohybu.

 23. Marek David napsal:

  1. Jak se dělají peníze : Banka stvoří peníze jen podepsáním půjčky (10 ti násobek toho co tam my ubozí chudáci vložíme )
  2.Snažím se investovat zatím se moc nedaří
  3. Domácí úkol byl hodně tvrdý ke mě – mám spoustu peněz pryč
  4. Není jiné cesty – střední třída zanikne a zůstanou jen chudí a bohatí – kde chcete být?

 24. Magda Daňhelová napsal:

  Peníze se vydělávají procesem myšlení. Přemýšlením, kde jsou moje peníze.
  2
  Investování – rozmnožování majetku. Vložím nějakou část a mnohonásobek se mi vrátí. Investice generuje další peníze. Pasivní příjem určitě existuje. Pasívní příjmy mohou přinášet investice, např. koupí nemovitosti (investice) vzniká pasívní příjem (nájemné).
  3
  Mé dosavadní čisté příjmy „sežral“ systém prostřednictvím daní a odvodů. To co mi zbylo, jsem vyhodila za zbytečné výdaje.
  4
  ano, proto jsem do programu vstoupila

 25. Milan napsal:

  Peniaze sa robia aj takto: nakúp lacno , predaj drahšie.
  Pasivnym zarabanim si môzeme pomôct, ale stale to bude iba pasivita.
  Kalkulačka mi ukazala , ako som natom zle. Tie čisla su slabe. Potrebujem
  naozaj niečo rozbehnut.
  Ano , potrebujem este informacie aby som to zvladol.

 26. Lukáš napsal:

  1. Peníze se dělají snem, myšlenkou, akcí a srdcem, kdo nemiluje to co dělá, nemůže uspět.
  2. Peníze se buď zhodnocují nebo znehodnocují, kdo správně invusetuje, dřív nebo později sklízí úrodu. Pasivní příjmy existují, ale vždy vyžadují alespoň částečnou kontrolu „čemu se nevěnuje pozornost, to umírá.“
  3. Dozvěděl jsem se šokující čísla o příjmech, daních, úsporách a investicích – všechno bylo díky mé nepozornosti špatně (tak aspoň většina), přiznal jsem si to a začínám znovu a chytřeji. Za pozitivní považuji investice do sebe-vzdělávání, které jsem zatím příliš nevyužil.
  4. Ano, věřím si, že dokážu to co jsem si vysnil, a tím je úspěch, hojnost a radost. Je třeba začít dělat správná rozhodnutí a správně investovat.

 27. Slavomir napsal:

  1. peniaze sa získavajú výmenou za niečo
  2. investujem do fondov, postupne zvyšujem pasívny prijem – kapitálový príjem
  3. v likvidnom majetku mám pomerne málo, a môžem to zlepšiť
  4. áno, pracujem na zvyšovaní tohto kapitálového flow

 28. Marek napsal:

  1. Základom je myslenie, no a potom akcia.
  2. Pasívny príjem určite existuje, no musí ho predchádzať myšlienka a potom akcia. Tomu sa vraví investovanie.
  3. Čísla sú jedna vec, realita druhá. Ale KJMP viem, pracujem na tom a chce to len trochu viac času.
  4. Viem čo chcem, pracujem na tom, vzdelávam sa a dosiahnem to. Inú možnosť nepripúšťam.

 29. Jana Pitelova napsal:

  1. Peniaze sa najlahsie zarabaju predajom – najlepsie je, ak predavame vlastny produkt, kt. aj clovek vyrobi – vtedy sa vyhneme prekupovaniu a niesme odkazani na pevne stanovene zisky. Samozrejme nie na ukor kvality produktu.
  2. Investovanie je pre mna jednak sposob, ako si zabezpecit pasivny prijem – napr kupa nehnutelnsoti a jej nasledny prenajom, alebo sposob ako si priamo zarobit aktivne peniaze – kupim lacno, navysim hodnotu a predam drahsie. Najviac mojich investicii ide do vzdelania – rozne seminare, kurzy, skolenia, knihy a pod. Pretoze tieto vedomosti mi pomozu vytvorit aktivny a pasivny prijem a lahsi zivot.
  3. Kalkulacka mi ukazala, ze mam co zlepsovat. V principe niesom strate, mam zisk ale aj napriek tomu je tento zik maly a teda mam co robit aby som to zlepsila a dostala sa do vyssich zelenych cisel. Teda musim pracovat na financnej gramotnosti.
  4. Urcite ano, k tomu vsak potrebujem ziskat co najviac vedomosti, praktickych rad, odporucani a najme nestratit motivaciu. Bez toho to nezvladnem.

 30. MiraS napsal:

  1. Peníze jsou odměna získaná za cosi, (zboží, služba…) co má pro druhého větší hodnotu než zaplacená částka

  2 Neustále se učím a investuji. Ano, pasivní příjem existuje (např. z pronájmu…)

  3 Spokojenost 🙂

  4 Odvážnému štěstí přeje:-)

 31. Jana Podzemná napsal:

  1. Propojením promyšlených akčních kroků nejlépe s využitím spolupráce mozkového trustu, pak přijdou i peníze, které budou dělat další peníze.
  2. Hra s kalkulačkou mi ukázala, že celkem dost investuju do vzdělání, naštěstí neskáču po každém špeku,to mě kalkulátor zase přibrzdí. Investovat do podnikání, nemovitostí, na burze atd.je možné, až je z čeho. Mě to zatím jde dost pomalu s on-line podnikáním, alespoň po trochách ale zase vím proč to tak je a dá se na tom pracovat.
  3. Naštěstí vždy něco ušetřím ze svého zaměstnaneckého platu, což je celkem výkon. Za cca 8 let jsem odevzdala přibližně 45% , no co by se s tím všechno dalo dělat. No mě asi omyjou, pěkné prozření. Peníze, co mám z on-line podnikání, investuju zase do podnikání. Ještě musím pořešit nemovitost, zatím spíš vysává, ale objevila jsem tam i své peníze, tak to asi půjde.
  4. Probouzím se pomalu ze zimního spánku a říkám si, že je potřeba praštit do stolu:-) a posunout to zase trochu dál. Udělat si ještě více času. Nešudlat všechno sama a hlavně se musím odměňovat (dle svých možností) na to zapomínám.

 32. Pavel napsal:

  1. Teď už vím že pomocí své hlavy. Předtím ve státní tiskárně cenin.
  2. Ano investuji – AOS. Pasivní příjem existuje.
  3. Čísla jsou neúprosná, je to horší, než jsem očekával. Musím to rychle změnit.
  4. Ano dávám.

 33. Petra napsal:

  1. Staci mit napad a jit do akce 😉 Ale z osobni zkusenosti vim, ze to neni zase tak jednoduche, jak to zni 🙂
  2. O investovani toho vim jen velice malo. Ano, neco malo se snazim investovat. A ano, pasivni prijem rozhodne existuje, kez bych nasla ten svuj zpusob, jak ho dosahnout.
  3. Odvedla jsem bohuzel tooooolik penez do systemu. Na druhou stranu jsem nastesti schopna i usetrit tak, abych mohla investovat. V posledni dobe investuji hlavne do sveho dalsiho vzdelavani a jeste urcite budu.
  4. Snazim se, hledam napad, sla jsem do akce… tak snad mi to vydrzi.

 34. Antonín Kysilka napsal:

  1. Vynaložením správného druhu úsilí tam, kde je po něm poptávka.
  2. Neustále se učím a investuj do vzdělání. Ano, pasivní příjem existuje (např. Podnikání na burze, nebo předat svůj duševní potenciál schopným lidem mého týmu,. MLM. )
  3. Se svými financemi nakládám rozumně a jako bývalý hlavní účetní si dokáži udělat rozvahu (Má dáti – Dal) a věci s tím související .
  4. Vím co chci, vzdělávám se, mám motivaci a vím, že to dokážu.

 35. Jan Pleiner napsal:

  1 Myšlením a kreativní činností správně směrovanou a zprostředkovanou.
  2 Investování může být nejefektivnější zdroj příjmů. Investuji. Ano – pasívní příjem z dřívější činnosti a úsilí něco vytvořit a zhodnotit.
  3 Tvrdě jsem si vydělal tolik abych skromně žil a měl rezervu na potřebné. O mnoho jsem přišel, ale také mnoho poznal a získal cennou zkušenost. Ještě je příležitost získat mnohem víc než se dosud dařilo. Spojením se získávájí další příležitosti s pákovým efektem. Je nutné být poctivě realistický vůči tomu co opravdu získávám a jaká je skutečná hodnota toho, co mě stojí čas a úsilí. Podstoupená cesta soustředěné aktivity a způsobu přístupu k činnosti buduje charakter a dává podklad k uspokojení a stimulaci k dalšímu směru a cíli. Co se člověk včas naučí to může zdárně využívat, pokud má ještě nějaký čas k dispozici. Myšlením se získávají větší kvality, hodnoty i příležitosti využít to co již máme. Je možné získat i to nač dříve člověk ani nepomyslel!
  4 Ano, pokud neztratím přehled a nenechám se zmanipulovat tlakem nevhodného prostředí a přirozeným sklonem k pohodlnosti a nedůslednosti, pak mám možnost využít MP a postoupit žádaným směrem na vyšší úroveň. Nezústat stát po nezdaru ani opojení z opaku. Najít správnou míru ocenění sebe sama i svých reálných možností a tužeb. Vytvořit si vhodné prostředí a udržet si společnost budující ty nejvyšší kvality a hodnoty v životě, který využívá poznání k osvobození od otroctví marnosti a zmaru. Pokud mám čas a jsem jeho pánem alespoň v té nejaktuálnější formě využití všech dostupných prostředků a schopností, pak mám šanci a mohu se z ní radovat se všemi spoluzúčastněnými! Kdo chodí s moudrými zmoudří,…

 36. Broník napsal:

  1 – Peníze vznikají procesem myšlení v mé hlavě.
  2 – Investuji do vzdělávání (ŽNPS, KJMP, HNB), do projektů (burza).
  3 – Kalkulačka mi ukazuje, že jsem na dobré cestě. Vše nejde najednou. Je čas se věnovat správnému cash flow.
  4 – Ano, mám dobrý směr.

 37. Dáša napsal:

  1 – Peníze v mém případě vznikají realizací mých myšlenek a také realizováním mých snů, které měním na skutečnost. Ale na uvedenou cestu „svobody“ jsem nastoupila až po vysoupení z „krysího závodu“.
  2 –Investuji do vzdělávání a seberozvoje, ke kterým patří i cestování. V nových destinacích nacházím nové výzvy. A je krásné, když mi přichází na účet finance z projektů, které jsem realizovala v minulých obdobích a do dnešního dne stále „nacházejí své klienty“.
  3 – Kalkulačka mi ukazuje, že stav není špatný. Ale znáte to, není možné se spojit se současným stavem, je třeba jít „dál“, vždyt´ nesplněných snů mám na seznamu pořád opravdu hodně.
  4 – Ano.

 38. Zuzka Smidrkalova napsal:

  1. Chytrym investovanim – z penez delat vice penez
  2. Ano, investuji. Nenazvala bych vylozene pasivni – byva hodne prace na zacatku a nejaka prubezna. Rozhodne je ale moznost za cim dal tim mene prace vice penez 🙂
  3. Je to des, ale jdu spravnym smerem.
  4. Ano, i kdyz to bude dlouha cesta.

 39. Pavel Kuchař napsal:

  1. Spravnym myslenim a uvadenim veci di praxe. Praci to rozhodne neni 😉
  2. Zatim jsem zkusil jen jednu moznost a presto, ze jsem ji dlouho jen sledoval nez jsem vlozil i ja penize, jsou ted fuc. Pouceni….
  Jinak investuji do sebe-vzdelavani. A moc me to bavi – na rozdil od skoly
  3. Mam stale jeste dost velky prostor pro zlepseni. Ale cesta se ukazuje jako spravna. Konecne!
  4. Jeden takovy Milionovy projekt zrovna prevadim do praxe…

 40. Monika napsal:

  1.Peniaze sa tvoria vizualizáciou, odhodlaním, trpezlivosťou a vierou v seba samého
  2. som stará škola, investujem najmä do môjho vzdelania. O inom investovaní viem málo.
  3. úloha bola pre mňa náročná a mám mínus…
  4. šancu si dávam a mám rada výzvy, myslím, že sa to začalo, ale zatiaľ som len pozorovateľka

 41. ALEXANDR napsal:

  1. Peníze se dělají procesem myšlení. Otázku KJMP nyní řeším každý den.

  2. Mohu investovat do nákupu podílů v akciových společnostech a profitovat z dividendy vyplácené jako podíl na hrubém zisku a.s. nebo mohu investovat do nákupu nemovitostí a mít pasivní příjem z pronájmu bytových a nebytových prostor. Mohu investovat do rozjezdu svého vlastního podnikání.

  3. Když jsem před rokem 2000 chodil do zaměstnání, z výplaty jsem 40% odkládal a učil jsem se investovat. Nakládal jsem ze svými příjmy tak, abych každý rok dosáhl přebytkového ročního rozpočtu. Po roce 2000 jsem se učil, jak investovat svůj investiční kapitál na plný úvazek.

  4. Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu? Nabízí se mi možnost rozpohybovat peníze, záleží na hloubce pochopení fungování digitálního marketingu.

 42. Tomáš V. napsal:

  1. Penězi.
  2. Něco málo vím, něco málo investuji.
  Pasivní příjem existuje.
  3. V mysli se tento úkol plní neustále i s positivními výsledky.
  4. Naděje umírá poslední.

 43. Filip napsal:

  1. Realizováním svých snů, které mají finanční potenciál
  2. Člověk musí něco obětovat (čas, peníze) aby něco získal.
  Investuji převážně do svého vzdělání.
  Pasivní příjem existuje.
  3. Kdyby jsem tolik neutrácel za věci, které zase tolik nepotřebuji, byl by jsem schopen více investovat.
  4. Samozřejmě.

 44. Peter Líška napsal:

  1) Peniaze sa tvoria naplnanim potrieb a riesenim problemov ostatnych, od myslienky po realizaciu a v zavislosti od toho kde v CF kvadrante to riesime tolko penazi z toho mame.
  2) Investujem do vzdelavania, ale aj financie, ale skor sposobom na lavej strane (fondy). Pasivny prijem podla mna existuje.
  3) Domaca uloha zatial s kalkulackou nebola urobena. Kazdopadne vysledok vidim, alebo skor nevidim na ucte.
  4) Ano davam sancu, aj ked este som ho neobjavil.

 45. Lumír napsal:

  Ahoj, peníze jsou v podstatě myšlenka podložená důvěrou. Je na každým jaké má schopnosti je tvořit a to díky své vynalézavosti. Je to o spolupráci se správnými spolehlivými lidmi. Néé všichni mají nataženou ruku a nic neumí. Je super, že je mnoho schopných s výbornými dovednostmi a skvělými morálními hodnotami. To jsou ti správní lidé.

 46. Helena Lopraisova napsal:

  1. Přemýšlením, analýzou napadu a především realizaci vhodných projektu,
  2. O investování z různých úhlu pohledu vím poměrně hodně teoreticky, já sama investuji hlavně do vzdělaní. Pasivní příjem existuje, jen najít tu správnou cestu jak na nej.
  3. Co se tyče čísel, tak na základě mých vstupu, pokud dobře zpracuji informace, které mám, tak jsem velmi blízko na pravou stranu. Každopádně se snažím své penize řídit tak, abych se tam v dohledne době dostala.
  4. Ano šanci si dávám

 47. Tereza napsal:

  1
  Zkuste jednou větou odpovědět na otázku, JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE?
  Prací nebo myšlením
  2
  Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
  Nic moc. Ne. Existuje-třeba z autorských práv.
  3
  Jak jste se popasovali s domácím úkolem? Co vám řekla čísla, které jste si vypočítali s kalkulačkou? Váš závěr?
  Že stát je největší legální zloděj.
  4
  Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?
  Zatím jsem nad tím moc neuvažovala.

  • Milan napsal:

   1. myšlením a nebo ten horší způsob vlastní prací
   2. pokouším se na burze, ale zatím žádná pozitiva. Pasívně přijímám důchod.
   3. Už jenom úkoly mi pomohly k tomu, že jsem si uvědomil, že jsem na špatné straně, ale že jsem v práci s kolegy, kteří o tom ani nepřemýšlí.
   4. chtěl bych mít zisky z obchodování na burze

 48. Pavla Mohanova napsal:

  1 – Peníze vznikají procesem myšlení, takže ma hlava je můj největší kapitál.
  2 – Investuji do vzdělávání a do svých projektů, pasivní příjem se generuje.
  3 – Jsem na dobré cestě, nikdy ale nezaškodí udělat revizi příjmů, výdajů ale i trpělivosti
  4 – Ano, mám dobrý směr.

 49. Lukáš Piršel napsal:

  1. Peníze se „dělají“ procesem myšlení.
  2. Jistě, že existuje pasivní příjem 🙂 o investování se neustále vzdělávám, nedávno jsem začal investovat.
  3. Dle Jirkovi rady si hraji občas s kalkulačkou v hlavě i v ruce.. Uvědomil jsem si sílu složeného úročení v čase. Sílu zaplať první sobě, otáčení peněz v jiném režimu než na levé straně, učím se aplikovat pravidlo 80/20.
  4. Začínám , učím se..

 50. Zdeněk napsal:

  1. Hlavou a hned vzápětí akcí.
  2. Leccos. Ano. Ano i ne – vždy je potřeba nejprve zasít, aby se mohlo sklízet. A při dobré setbě a péči lze sklízet opakovaně.
  3. Vedu si docela dobře, ale vždycky je kam růst. Závěr – pokračovat.
  4. Ano, samozřejmě, jsem docela dost optimistický, zvídavý a umanutý člověk, který se rád nechá inspirovat.

 51. Michal Jaško napsal:

  1. Roztáčením myšlenek, nápadů, projektů a dalších peněz.
  2. Abych mohl investovat, musím nejdřív mít nějaké peníze navíc. Do té doby to chce investovat hlavně čas a úsilí, aby rostlo cash flow. Nic se neděje zcela pasivně, ale pro investora může být jeho příjem pasivní. Čerpá z toho, co investoval v minulosti.
  3. Vyšlo mi, že ke zmiňovanému Break pointu mám ještě hodně daleko.
  4. Určitě ano, jinak bych se tomu tématu nevěnoval.

 52. Jaroslav Cibulka napsal:

  1) JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE?
  Penize se DELAJI snadno -tiskem cio ucetni operaci v bance. Horsi je to s jejich VYDELAVANIM. Ale kdyz to clovek bere i jako zabavu, jde to tez snadno:)

  2) Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
  Myslim si ze pomerne dost. Kazdy investuje -kdyz nic jineho do sve budoucnosti. Je otazka jak moc a ceho 🙂 Pasivni prjem?? rika ze se ano – ale neni to az tak pravda. I ti cik.. si musi pro ty davky dojit a obcas se tam ukazat. Stejne tak investor nemuze vse sverit jinym. Pasivni prijem ktery si nebudu opecovavat nejspise brzy zanikne, nebo nebude tak velky jako kdybych mu alespon trochu casu a energie venoval.

  3) Jak jste se popasovali s domácím úkolem?
  priznavam ze jsem radej nepocital. Myslim si ze hodne lidi si musi priznat ze kdyz bylo dobre, mysleli si ze tak bude do konce zivota a podle toho se chovali…. nechci resit minulost jinak nez tim ze se z ni poucim…

  4) Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?
  vzdy je sance, vzdy je co zlepsovat. Kdo se o to nesnazi, postupne zanika…

 53. Zdeněk napsal:

  1. Myšlením, vytrvalostí a stálým vzděláváním.
  2. Dlouhodobě se zajímám a investuji na burze. Vzhledem k velikosti rizikového kapitálu nic moc. V poslední době se ale situace zlepšuje i díky absolvování vašich kurzů.
  3. Některé souvislosti si našinec mnohdy neuvědomí. I když jsem podobné kalkulace dělal i v minulosti domácí úkol mi pomohl udělat si inventuru ve svých financích.
  4. Ano, dělám co mohu a zdá se, že to někam vede.

 54. Ladislav Vávra napsal:

  Ladislav
  1. Procesem správného myšlení , akcí ,vizí ,touhou, snahou ,odhodláním ,systémy ,investováním.
  2. Investuji svůj čas a peníze do sebe ,do správného myšlení v oblasti financí. Investuji a bavíměto.
  Pasivní příjem je skvělou cestou na pravou stranu . Mám pasivní příjmy a je to skvělé.
  3. Kalkulačka mi ukázala jak šikovně pracuji s finanční gramotností . A vím že to bude jen lepší a lepší.
  4. Šanci jsem si dal před lety a byla to skvělá volba. Plánů a vizí se plní hlava a na zadku sedět nemíním . Akce je cesta k Milionovému příjmu a to každý měsíc . Nemám důvod spokojit se s nedostatkem. Neschopnost a lenost nechám neschopným lidem.

 55. Marcela Hasíková napsal:

  1. Peníze se vydělávají tak, když ,všechny svoje získané vědomosti a poznatky, umíte nakombinovat a propojit tak, aby se z vás stal poskytovatel nebo provozovatel, který druhým poskytuje, prodává, zajišťuje ,nabízí nebo lidi zaměstnává. Také se tak děje dle úrovně kolektivního vědomí a potřeb lidí na planetě. P.s. pravá strana

  2. Investice je hodnota, která se může několikrát zvýšit nebo snížit při reakci na poptávku nebo nabídku., o různé formy investic se určitě zajímám, bohužel jsem se k žádným ještě neodpracovala,
  pasívní příjmy mohou být např. MLM programech různých firem

  3.S domácím úkolem jsem se popasovala velmi dobře, musím rozjet pasivní příjmy………..

  4.Šance jsou vždycky, ale důležité je štěstí a umět vše dobře propočítat, zkombinovat a být neustále ve předu ,a to velký kus před ostatními ,a také se nenechat odradit při prvním neúspěchu, ale vymyslet, jiný postoj……/ to vše prostě nedělám, ale začnu)

 56. Jiří Machulda napsal:

  1) chytře
  2) investice je energie do růstu, pasivní příjem je materiálním potvrzením smyslu investování
  3) dobře, součástí závěru je cesta změny
  4) ano

 57. Ivan napsal:

  1. hlavou
  2. pasívny príjem – výborná vec, kto sa nebojí investovať s rozumom
  3. nie je to zlé, ale určite by to mohlo byť aj lepšie
  4.nielen šancu, to je moja jedna z hlavných úloh

 58. Jaromir napsal:

  1. Pokud jednou vetou, penize se bud tisknou, nebo razi.

  2. O investovani vim malo, investuji do vlastnich realit. Pasivni prijem existuje a je nekolik cest. Napsani a publikace knihy, popularni pisne ci melodie, real estate, recnictvi, mozna bursa.

  3. trochu jsem se zdesil a rozsirili se mi zornice.

  4. Urcite, sance umira posledni. Jsem netrpelive zvedav na seminar!

 59. Zdeněk Čadan napsal:

  1. Myšlením a potom akcí
  2. Investoval jsem do IF,ale chci přejít na bursu.Takže investice
  nyní do vzdělávání.
  3. Dobrý domácí úkol.Ale raději nepočítat.Jiná situace byla před r.1989 a jiná je nyní.
  4. Šanci si dávám,tak uvidím jak moje snažení dopadne

 60. Lenka napsal:

  1. Přemýšlením, akcí – najitím a vyplněním mezery na trhu, a poté investováním vydělaných peněz.
  2. Investuji, ale ráda bych víc. Ano, pasívní příjem existuje, i když i ten se musí svým způsobem „obhospodařovat“. 😉
  3. Závěr – odevzdávám systému více než bych chtěla (a než by skutečně bylo nutné).
  4. Spíše naději než šanci – toužím po skutečné svobodě, ale programy v mozku vzdorují, stále se mi nedaří vidět, kde zrovna já mám ty „svoje peníze“ – asi je to stále kdesi hluboko uvnitř o strachu z rizika, nebo spíš jsem prostě vnitřně ten „strážce ohně“ a ne „vizionář“. 🙁 Ach, jak já bych ráda pečlivě strážila nějakému vizionáři a došla tak postupnými krůčky k finanční svobodě…

 61. Daniela napsal:

  1. rozmýšľaním s kalkulačkou a uplatňovaním poznatkov
  2. rada by som mala viac informácii o investičných možnostiach, pasívny príjem môže byť napr. prenájom
  3. bolo by skvelé rozhýbať pasívne príjmy, ísť do akcie a robiť správne veci
  4. šancu si dávam, vzdelávam sa

 62. Aleš Kříž napsal:

  1.) myšlením
  2.) zatím se spíše vzdělávám a zkouším, hledám možnosti pasivního příjmu
  2.) investuji do vzdělání, nemovitostí
  4.) šance je vždy, věřím v to a dělám vše pro to.

 63. Jirka Langer napsal:

  1
  Peníze se podle mě obecně v podnikání dělají vyvářením životaschopných systémů, které jsou schopny uspokojovat poptávku a vytvářet zisk.
  2
  Investoval jsem do akcií. Nyní investuji do sebe a svého podnikání, což je pro mě mnohem efektivnější.
  3
  Zajímavé výsledky, které mě ale ani nepřekvapily. Více než minulost je pro mě důležitější to, jak to dělám teď – investuji do vytváření budoucího cashflow.
  4
  Rozhodně ano, vidím v tom velký smysl.

 64. Tereza D. napsal:

  1. Správným myšlením a chytrým vyděláváním za pomoci počítání a využití potenciálu.
  2. O investování se zajímám, investuji do sebe, svého zdraví a dosud jsem využívala spíš dlouhodobé finanční investice. Nyní se chci více zaměřit na ty krátkodobé. Pasivní příjem existuje a je příjemný, mým cílem je jeho navyšování.
  3. Domácí úkol byl dobrý, je přínosné vidět ta čísla napsaná. Řekla mi, že do systému jsem odevzdala víc než dost a že je rozhodně lepší mít tyto peníze pro sebe a pro tvorbu dalších peněz. A můj závěr? Že počítání se vyplácí 🙂
  4. Šanci si dávám a věřím, že to dokážu.

 65. Miroslav napsal:

  1. správným přemýšlením
  2. určitě existuje, jenom je třeba přijít na ten pravý způsob
  3. je třeba více na sobě pracovat
  4. nějaká šance je vždycky

 66. Jirka S. napsal:

  1. Hlavou rukama to boli.
  2. Je to zdroj budoucich prijmu. Investuji do zdelavani, nemovitosti a financnich produktu.
  3. Je to dobre ale vzdy je co zlepsovat.
  4. Ano je v tom neskutecny potencial.

 67. Nataša napsal:

  1.U měje to odhodlanost naučit se něčemu novému a mít nadšení,že se naučím vydělat peníze.
  2.neinvestuji a pasivní příjem nevím zda existuje.
  3.v zaměstnání jsem si vydělala,pouze,když jsem zkontrolovala hodně zakázek,stálo mě to,hodně práce a přemýšlení.Nyní jsem doma a chci se naučit vydělávat na novým projektu.Zaujala mě slova Davida Kirše a zkouším zápasit s miowebem.
  4.dávám si šanci a chci toho dosáhnout,jsem nadšená do toho.

 68. Roman Bulko napsal:

  1) jedině hlavou a potom v tiskárně

  2) alespoň 10% příjmu by měl jít na investice pro budování pasivního příjmu, úroky z úroků

  3) byli měsíce, kdy jsem byl slušně v plusu, ale taky minusové…mám na čem pracovat

  4) už mně nebaví být levičákem, sbírám informace jak přejít na pravou stranu

 69. Jana Kovářová napsal:

  1. Myšlení – plán – akce
  2. Investuji svůj čas a energii do všeho, co mě může posunout dále. Pasivní příjem vítám. 🙂
  3. Již dříve jsem tušila, že mnoho peněz padá do systému… pravidelně si dělám osobní inventuru a je to čím dál lepší 🙂
  4. Ano dávám, jsem na cestě… 🙂

 70. Zdeněk Sláma napsal:

  1) Něco jako, banka uzavře úvěr a v jeho výši vytiskne bankovky. S vyděláváním je to složitější. Je třeba nastarovat systém, který odkloní tok peněz tím správným směrem, viz. stát a banky.

  2) „Investuji“ například ve spravovaném fondu, je to pasivní příjem, kdy jsem peníze „investoval“ a jejich úrok se mi vrací jako zisk. Pravděpodobně je to nejhorší možný způsob.

  3) Nemovitost má hodnotu cca 700 000, ale hypotéka je zhruba dvojnásobná. Auto je asi nevratná investice. Máme cca tří měsíční finanční rezervu. A to jsem prosím „kvalifikovaná“ pracovní síla 🙁 . Výsledky na kalkulačce mě nepřekvapí. Srážku s realitou už mám nějaký pátek za sebou.

  4) Ano, jinak bych tady nebyl.

 71. Martin napsal:

  1. chytrým myšlením a akcí
  2. fondy, dluhopisy, nemovitosti, burza…, mělo by se dát do investic alespoň 10% příjmu, ano snažím se, ano úroky z investic
  3. je dobré vše vidět „černé na bílém“, stále je na čem pracovat a zlepšovat
  4. ano, ono není moc zábavné, spíš až frustrující živořit na levé straně. Stále se učím a nevzdávám se.

 72. Petr napsal:

  1) dobrá myšlenka přetavená v akci.
  2) Investice slouží k rozpohybování cash flow kolotoče. Investuji, ale ne tak efektivně, jak bych si představoval. Existuje příjem, jenž mi umožní velkou časovou svobodu, ale vyloženě pasivní… maximálne nějaký svěřenecký fond :-D.
  3) S minulými postupy jsem spokojen, s těmi současnými už míň.
  4) Dávám, jinak by mě nenapadlo se touhle stránkou zabývat.

 73. Táňa napsal:

  1.Dělají se snadno,někdy těžce. Díky znalosti tajemství procesů,správných veličin,způsobů,pákových efektů jít cestou naproti s používáním vlastní HLAVY a kalkulačky k rozpohybování flow. 🙂
  2.Soustředím-li se správným směrem,výsledkem jsou skvělé investice,stav mého konta,ale někdy i naopak,platí zde pravidlo,kam zaměřuji svoji pozornost tam to roste-z praxe :-)Pasivní příjem-ano,existuje,je třeba věnovat nadále úsilí k jeho neustálé prosperitě.
  3.co se týče úkolu.Investování do majetku na podnikání-spokojenost,jiná investiční složka-slabší.A hned je tu úkol,nápad,následující řešení 🙂
  4.Ano,šanci určitě,mám motivaci esencí KJMP,jsem ve fázi testování,jupíí 🙂

 74. Jozef Horák napsal:

  1. Správným myšlením
  2. Investuji.
  3. Je třeba více na sobě pracovat.
  4. Sbírám informace jak přejít na pravou stranu.

 75. Jirka T. napsal:

  1. jedině hlavou 🙂
  2. asi hodně málo, protože stále chodím do práce 🙂 pasivní příjem => peníze přicházejí téměř bez práce, třeba z pronájmu, ale k tomu je potřeba nejprve investovat
  3. domácí úkol jasně ukázel, kolik toho systém spolkne.
  4. určitě, šance tady je vždycky, jenom je potřeba přemluvit hlavu a na chvíli se ZASTAVIT A PŘEMÝŠLET

 76. Jindra napsal:

  1. Akcí v obchodě
  2.pasivní příjem nemám
  3.domácí úkol = tvrdá realita
  4. „Je lepší být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný“

 77. Radek M napsal:

  1) Nápad – Plán – Akce

  2) Ano – zatím málo

  3) Hmmm … Musím na tom ještě zapracovat …

  4) Jednoznačně ano protože TO chci

 78. Ivana Štěpánková napsal:

  1. v tiskárně :-), myšlením, dalšími penězi
  2. určitě existuje, zatím investice do vzdělávání
  3. určitě mám co zlepšovat
  4. šance je vždy, teprve začínám

 79. Pavel napsal:

  1) Excelentním kopírováním.
  2) Hodně. Investuji. Mám pasívní příjem.
  3) Jdu správným směrem, Excel potvrzuje.
  4) Jasně.

 80. Dan napsal:

  1. Peníze jsou zhnotnělé myšlenky
  2. Mám pasívní příjmy a pracuji na jejich zvýšení
  3. Delší dobu jsem kalulačku nepoužil a je nutná restruktuliazace. Něktré investice prodám. zisk vztažený ke starostem za to nestojí.
  4. Budu rád novým zkušenostem. Díky za info, jak se sedí na lopatě 🙂

 81. Jiří napsal:

  1) prací, podnikáním, investováním

  2) Malo vím, pronajímám dum

  3) Je to špatné malo ušetřím a investuji… potřebuji se vzdělavat…

  4) ano

 82. Tomáš napsal:

  1. procesem myšlení
  2. pasivní přijmy existují, ale je potřeba je dolaďovat a starat se o ně, nebo vyschnou
  3. celkový výsledek nic moc, nikdy jsem nebyl víc zadlužen než v současnosti, plán mám, ale je to běh na dlouhou trať
  4. šanci mám a na pravou stranu se dostanu, je to můj životní cíl

 83. Petr Chlubna napsal:

  1. Peníze vznikají při nákupu, když trh oslabuje tak dobří investoři kupují a když trh posiluje tak prodávají.
  2. Neinvestuji, o investování vím málo a učím se jak investovat. Pasivní příjem existuje, třeba z pronájmu budov, bytů, půdy…
  3. Většinu peněz co jsem vydělal tak jsem za ně nakoupil pasiva. Finančně zápasím.
  4. Přechod na pravou stranu dokážu a udělám pro to maximum.

 84. Michal V. napsal:

  1. nejvíc peněz se vydělá promyšlením akce a poté její realizací
  2. investuji, ale jsem spíš na začátku, pasívní příjem je možné si investicemi vytvořit
  3. čísla nic moc, mám co zlepšovat…
  4. určitě, myslím že mi stačí se nad tím lépe zamyslet a poté vše postupně realizovat

 85. Jan Kraus napsal:

  1. Peníze se dělají akcí, která přijde po správném myšlení.
  2. Investování je rozpohybování peněz způsobem kdy generují další peníze… Ano investuji. Pasivní příjem existuje s tím, že je třeba o své investice pečovat..
  3. čísla jsou neůprosná… Stále je co zlepšovat 🙂
  4. Ano dávám.. Jdu si za svým cílem, mám strategii i plán…

 86. Rasto napsal:

  1. Pravé peniaze (zlato a striebro) ťažbou zo zemského kôry 🙂 A tie súčasné meny sa dajú získať realizovaním dobrých nápadov.
  2. investujem do vzdelania a čas do projektov, ktore mi neskor prinesu pasivny prijem.
  3. nič moc
  4. každý večer pracujem na svojich snoch

 87. František Eliáš napsal:

  1 Učím se pochopit a implementovat, že MYŠLENÍM
  2 Teď investuji do vzdělání, část peněz jde na zajištění budoucnosti. V investování se potřebuji dovzdělat. Pasivní příjem nemám, ale pracuji na tom.
  3 Stručně řečeno, co jsem vydělal, to jsem utratil. Rezervy minimální, jak finanční, tak v majetku. Poslední cca 1.5 roku sleduji výdaje, výsledek je ten, že ani moc neutrácím, ale málo vydělávám.
  4 Šanci si dávám, proto jsem tady.

 88. Roman M napsal:

  1. Peníze se dají vydělat buď pomocí síťování se státní strukturou nebo nalezením díry na trhu, kterou jsme schopni zaplnit naším řešením
  2. O investování si mohu nechat zdát. Utratil jsem hloupě peníze, které byly původně investiční.
  3. Zbyla skoro nula procent, ale nikdy jsem neměl nesplněné závazky a kšefty jsem rozjížděl i z nuly na základě své dobré pověsti. Dobrá pověst je často důležitější než hodnota účtu v současnosti. Bez dobré pověsti budete na vše sám a nikdo vám nepomůže.
  4. Věřím si, ale musím omezit aktivity na jeden cíl, abych neodváděl pozornost.

 89. Jiří Čejka napsal:

  1. Procesem myšlení + dobře cílenými akcemi
  2. Ivestování = pohyb cash flow. I pasívním příjem potřebuje naší aktivitu, min. při jeho zprávě.
  3. Prohnat vše kalkulačkou + dát čísla na papír = hodně konání k zamyšlení či přehodnocení.
  4. Ano dávám, proto je toto téma pro mě záležitostí N.: 1.

 90. Lenka napsal:

  1.Myšlením – musí se vymyslet něco, co vynáší.
  2. Jednou jsem to zkusila a pěkně jsem se spálila. Věřila jsem slibům jako naivka.
  3. Zděsilo mě, že můj výdělek závisí na penězích druhých lidí…
  4. Přemýšlím na tom, jak být méně závislá na penězích druhých lidí…pokud to teda jde:)

 91. Richard Krejsa napsal:

  1- Pěníze je dělají vhodným investováním + další potřebné nástroje .
  2-zanžím se neustále vzdělávat, investuji , pasivní příjem existuje
  3- čísla jsou ta největší motivace !!!
  4-ano dávám věnuji se tomu na 100% !!!

 92. Michal napsal:

  1. Myslenim. Realizaci dobrych napadu.
  2. Investuji, a doufam, ze se investice zacnou brzy vracet.
  3. Ukol jsem jeste nevypracoval …
  4. Sanci si urcite davam, a verim, ze se mi to povede.

 93. Tomáš Kopecký napsal:

  JAK SE DĚLAJÍ PENÍZE? Tím, že jsi jde člověk za svým, cesty jako takové jsou už různé, hlavní smysl vidím v tom vytrvat a odladit principy, které pro danou cestu fungují.

  Co víte o investování? Investujete? Existuje něco, jako pasívní příjem?
  Čím více možností investování znám, tím více si uvědomuji své rezervy, v čem se lze ještě zdokonalit. V současnosti se věnuji pravidelným investicím do podílových fondů a hlavně nastavení své hlavy pro dosažení pasivního příjmu, protože nejtěžší je dostát svému záměru, i když človcěk ještě nemá dostatek volných prostředků

  Jak jste se popasovali s domácím úkolem? Co vám řekla čísla, které jste si vypočítali s kalkulačkou? Váš závěr?
  Přehled vůbec není pozitivní, závěrem je, že jsem na začátku své cesty k finanční svobodě. Ještě to bude boj, ale to je výzva 🙂

  Dáváte si šanci na rozpohybování svého Milionového Potenciálu či na další level, pokud je již flow peněz v pohybu?
  Vím, že možnost je reálná, zbytek už je pouze na mně a kdo by rád prohrával!

 94. Martin napsal:

  Pardon od Jirky je hrozné echo nedá se to poslouchat a to již nějakou dobu

 95. Dalibor napsal:

  1. Hlavou
  2. Tož něco vím a investuji, zatím však velmi málo. Pasivní příjem existuje a chci ho dosáhnout
  3. No není to příjemný pohled. Bohužel jsem o tom dříve nepřemýšlel, asi bych byl teď někde jinde :-). Chci více investovat!
  4. Určitě

 96. Vladimír napsal:

  1. Nápadem a jeho realizací
  2. zatím jen do vzdělání mého a mých dětí
  3. Jsou to smutné výsledky
  4. Určitě

 97. sonia napsal:

  1. zkoumáním trhu, zvažováním možností jak dostat peníze z trhu k sobě, přemýšlením
  2. pasivní příjem určitě můžu dosáhnout a nehodlám čekat na důchod 🙂
  3. jako podnikatel otočím více a odvedu méně, a proto mohu nainvestovat zpět do podnikání a vzdělávání a rozšiřovat svůj byznys
  4. každý den na tom makám 🙂

 98. Renata Z. napsal:

  1.správným směrem premyslet
  2.zatím neinvestuji, ale intenzivně se o to zajimam,takže rada bych
  3.kalkulačka mi ukazuje, ze se moje situace zlepšuje
  4.ano,a bude to složité

 99. Vladimir napsal:

  1. Peniaze vznikaju najme v Hlave … Bohatstvo je stav mysli …. ale aj na ucte, konte,,, dividendy, uroky, pasivny prijem MLM.rentier. Su aj virtualne v dnesnej dobe . Staty si tlacia vlastnu menu- tak pre nich zase vznikaju peniaze
  2. Investovanie je – zarabanie penazi peniazmi. Zacal som s tym pred 4 rokmi . Kladol som si otazku najme pocas krize 2009 kam zmizli tie kvanta penazi, a ako zarobit na krize . mam aj vlastny web investeagle.estranky.sk …. citam knihy aj clanky na tieto temy … o investoroch o historii … Time is money … investujem najme do akcii, celosvetovo … Nespekulujem !
  3. Po ukoncenej kariere fin. poradcu .. som sebestacny .. financne gramotny, vyssi level
  4. Problem ludi je , ze nevedia co chcu ! Kym chcu byt , nie Cim ! Vecsina chce mat, vlastnit, ako Byt niecim, niekym, akym typom cloveka chcem byt – to je otazka ? Byt v spravny cas, na spravnom mieste. Pekny vecer

 100. Michala napsal:

  1. Hlavou a časem na přemýšlení a vymýšlení
  2. Investuji do vzdělání a do své hlavy, do svého zdraví a teď i do svého systému automatizovaného prodeje ebooků na internetu plus do pronájmu nemovitosti
  3. no čísla nic moc, mám co zlepšovat, ale jde to správným směrem
  4. ANO 🙂 jinak bych tu ani nebyla

 101. jindra napsal:

  1.Peníze se vydělávají prací, podnikáním, investováním a pasívním příjmem.
  2.Něco o tom vím, často je to riskantní. Pasívní příjem existuje a je to velmi dobrý způsob vydělávání peněz.
  3.Domácí úkol byl těžký.
  4.Ano

 102. Peter Mikulík napsal:

  1. Začína to v prvom rade v hlave.
  2. Zatiaľ nemám toho až tak veľa čo investovať (čo sa peňazí týka), ale začal som s burzou. Pasívny príjem som si zatiaľ nebudoval.
  3. Zistil som, kde všade mám rezervy, na čom pracovať a čo zlepšovať.
  4. Samozrejme, preto som tu 🙂

 103. Martin napsal:

  1. Jednoznačne myslením
  2. Ničo o investovaní viem, ale je potrebné sa neustále vzdelávať. Doba sa rýchlo mení a s nimi aj systémy.
  3. Vypočítané výsledky nič moc. Ale zlepšuje sa to. Dal som si za úlohu prepočítať znovu za štvrť roka.
  4.Určite áno. Stále sa učím ako zaparkovať na pravej strane nastálo.

 104. Jolana napsal:

  1.

 105. Stank napsal:

  1. Myslením, počítaním, plánovaním a realizovaním cesty k cielu.
  2. Aj pasívne príjmy vyžadujú istú starostlivosť.
  3. Som vďačná, že nie som zamestnanec a platím „iba“ DPH a optimalizovanú daň z príjmu.
  4. ano

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.