KDE JSOU MOJE PENÍZE?

To je otázka, která mění životy a podnikání naruby!

Již dva měsíce žhavím se svými klienty i se skupinou zájemců
na FB skupině
KDE JSOU MOJE PENÍZE tuto magickou otázku.

Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE je esencí všeho,
je to existenciální a hlavní otázka nejen v podnikání.

Máte svobodu volby.

Buď se naučíte žít s penězi a v cash-flow, abyste si mohli užívat svobody, nezávislosti a abyste mohli podle svého přetvářet svět kolem vás.

Nebo tuto možnost odmítnete. Buď to prostě vnímáte jinak, nebo vás ta Levá strana prostě nepustí. Nejčastější výmluvy jsou - nemám peníze, nemám čas, nemůžu - protože…

Procesem podnikání vytváříme PENÍZE  a ČAS. Vytvoříme-li dost peněz, získáváme další čas. Získáme-li více času, můžeme vydělávat více peněz. Peníze můžeme vydělávat po dávkách nebo můžeme žít v cash-flow.

Bylo pro mě úžasné vidět po dva měsíce, jak se mění myšlení a hodnoty stovek lidí kolem mě, když začali pracovat s otázkou KDE JSOU MOJE PENÍZE. Programem zdarma prošlo přes tisíc lidí, dosah článků a videí byl v řádu 10x větší. Řeklo by se - malá interní akce. Ale rozpohybovala další milióny korun… Chcete být u toho?

Sešlo se mi pár set skvělých komentářů na Facebooku, do emailů, stovka autentických videí, článků a příběhů. Ty nejzajímavější máte zde.

Podívejte se, co říkají účastníci akce KDE JSOU MOJE PENÍZE:

Bronislava Morvayová

Key Account Manager at Procter & Gamble, Linkedin

"29.2. prišiel Tvoj mail o ukončení februárovej výzvy. Ja som stále nemala napísaný príbeh, aj keď poznámok bolo na niekoľko strán. Večer som, ako sa už stalo mojím zvykom, zaspávala s otázkou KDE SÚ MOJE PENIAZE a pridala som k tomu, ČO NAPÍŠEM JIRKOVI?. A v noci to prišlo... Sen sa začal celkom nevinne... Snívalo sa mi že žijem život vo svojom cash flow, som na krásnom exotickom mieste so svojimi milovanými a riešim si svoj online business. V sne som mala úžasné pocity z toho aký mám život, ako ma to všetko baví, ako milujem ten pocit, že viem KDE SÚ MOJE PENIAZE. Ten pocit ma tak opájal že som sa z ničoho nič začala vznášať... LIETALA SOM... Moje lietacie sny boli späť!!! Po 30 rokoch som opäť v sne lietala!!! Znova som cítila, že som slobodná, voľná a moje možnosti sú nekonečné. Dnešné ráno bolo pre mňa veľmi význané. Už viem, že moja kreativita sa nanovo prebudila, moja myseľ je otvorená a ja možem roztvoriť krídla a letieť, nielen vo svojich snoch, ale aj v mojom živote."

Bronislava Morvayová

Key Account Manager at Procter & Gamble, Linkedin


Ivana Cikánková

Podnikatelka v oblasti realit,  www.ivanacikankova.cz

"Kde jsou moje peníze? Divná otázka, ale sakra důležitá. Zpočátku jsem ji podceňovala, připadala mi zbytečná. Já se taklhle ptát přeci nepotřebuji! Ale baví mě výzvy do akce a tak jsem si ji napsala na zrcadlo a začala se ptát. Zasmála jsme se sama sobě. Doma jsem byla za blázna :-), kterému se smáli. Ale to mi je celkem jedno, takže jsem si ve dřepu u zubíkování (jak říká můj syn) začala otázku přehrávat a už to začalo. Tahle otázka je tím klíčem k uvolnění myšlenek, odvázání se, spuštění jiných procesů a přenastavení náhledu na vlastní byznys….

…KJMP praktikuji několikrát denně. Otázka mi naskakuje při každé nové nabídce nebo nápadu, co potkám. V autě, když sedím a přemýšlím s svých penězích. Ověřuji si tak už svoje projekty. Když mám pocit že, fokus selhává, tak nasadím smrtelnou otázku KJMP fakt jsou v tom co ted dělám a kam jedou myšlenky? A hned je jasné, kam přeskupit energii. Šetří mi čas. Rozhýbává mi myšlenky a čistí vlastně hlavu…"

Ivana Cikánková

Podnikatelka v oblasti realit, www.ivanacikankova.cz


Radek Jahn

Vrcholový sportovec, olympionik, dnes rentiér

"…to byl teprve začátek mé cesty za poznáním - Kde jsou moje peníze. Jak jsem už řekl, první dny jsem neviděl žádnou změnu, nový pohled, objev nové tržní niky. Až když jsi, Jirko, pak začal postupně zveřejňovat videa a články z Bali a poodhalovat správné návaznosti, postupy a principy přes ty správné otázky – proč by měly peníze přijít ke mně, jaký produkt nebo činnost mně je přinesou, kam se poděly mé peníze, co je také mimo jiné investice a další otázky. V posledních dnech se mně nápady a možnosti začínají objevovat i v oblastech, kde bych je předtím vůbec nehledal a neviděl, zatím nevím, jak prakticky je využít.

Taky jsem hledal, v čem jsem expert a našel – světe div se - v tom, co dělám vlastně celý svůj život, v oblasti automatizace, v posledních cca 15 letech hlavně v řízení budov, pohodlném bydleni, dnes se tomu říká inteligentní elektroinstalace, chytré budovy a mnoho jiných „výstižných“ názvů. Ale teprve teď, když se ptám, kde leží mé peníze, dívám se na svou roli úplně jinak… Myšlenky a peníze se začínají dít správným směrem, děkuji…"

Radek Jahn

Vrcholový sportovec, olympionik, dnes rentiérMonika Bakešová

Advokátka a podnikatelka v advokacii inspirovaná KJMP,  www.bakesova.cz

"…jsem racionální člověk, ale mám svoje sny. Mám ráda to, co dělám - advokacii. Pomáhat lidem, nalézat řešení. Moje původní zaměření tedy bylo “být expert”. Jako právník mohu pomáhat lidem nebo firmám. Mohu prodávat sama sebe a svoje služby. Obětovat tomu čas a energii. Také jim mohu pomáhat jinak. Třeba tím, že budu více podnikavá a prostě budu podnikat. Podnikat v oboru, který mám ráda, v advokacii… Je ale otázka, jak na to? Najímat další právníky, rozšiřovat kancelář? Nebo jít do online světa a prodávat rady, informace. Co tak přidat expertní eBook či online kurz? Poslední rok se mi díky kurzům o online marketingu začínaly rozšiřovat obzory a možnosti, řešení se počala vynořovat z prostoru… Ale jak jít na ty věci a z kterého konce je začít realizovat?

Pokládala jsem si hodně otázek. Před pár měsící přišla ta správná a nejdůležitější od Jirky Mazura - KDE JSOU MOJE PENÍZE. A také to, že tato otázka není jen prostou otázkou, ale rozpohybovává myšlení k možným řešením a variantám, kde a jak to podnikání posunout! Najednou se věci začínají spojovat a dít, ta otázka a práce s ní má opravdu zázračné účinky… Myšlenky typu chci pracovat, nebo podnikat? Kde jsou moje peníze? Jak rozpohybovat podnkání? Komu mohu pomoci tak, aby moje snažení bylo podnikáním a nikoliv pouhou službou… Věci se pohnuly a dějí! Děkuji…"

Monika Bakešová

Advokátka a podnikatelka v advokacii inspirovaná KJMP, www.bakesova.cz


Richard a Kateřina & Termální průzkumníci

Začínající podnikatelé, co to dávají na tu správnou stranu,  www.termalnipruzkumnici.cz

"Ještě před rokem dvěma to s námi vypadalo bledě. Práce, práce a práce, občas zábava. Perpektiva v nedohlednu… Oči nám otevřely projekty Jirky Mazura Život na pravé straně. Vnořili jsme se do světa podnikání. Čím více jsme pro sebe objevovali ta tajemství podnikání, tím více bylo jasné, že není cesty zpátky. Tak začala naše cesta…

…v našem projektu Termální průzkumníci se bavíme, děláme to, co máme rádi a pomáháme tím i dalším lidem. Smysluplné trávení času, realx, zdraví, rehabilitace, to jsou prostě hodnoty, kterým rozumíme a věříme, že je to dobrý prostor pro podnikání. První peníze jsme již rozpohybovali, ale šlo to ztuha… Oči nám otevřel projekt z kraje roku KDE JSOU MOJE PENÍZE. Ta otázka je opravdu neodbytná, je jako virus. Dostane se do hlavy, do těla, do všeho, co děláte. Kudy chodíte, tudy počítáte a přicházejí nápady, věci se mění. Projekt KJMP je pro nás klíč ke svobodě, jdeme do toho!"

Richard a Kateřina & Termální průzkumníci

Začínající podnikatelé, co to dávají na tu správnou stranu, www.termalnipruzkumnici.cz


Tomáš Gřešek

Podnikatel, konzultant, lektor, www.tomasgresek.cz

"Jirkovy projekty hýbou světem i myšlením stovek, možná i tisíců lidí. Je to pro mě prostě takový český Kiyosaki. Ale po svém a zejména ze života. Otevírá oči i mysl lidí k podnikání, dává praktické návody. Termín Život na pravé straně již zdomácněl na čs. internetu jako fenomén. Když k tomu Jirka na začátku roku přidal projekt a otázku KDE JSOU MOJE PENÍZE, měl jsem fofry ve svém podnikání, ale… ta otázka je prostě vtíravá a neodbytná. Věta KJMP i odpovědi na ní se mi neustále promítaly do nových řešení a inovací mého byznysu a do myšlenkových map.

Pár jsem jich pro vás udělal a jsou zde. Počítám s tím, že budu lidem v novém Jirkově online kurzu KDE JSOU MOJE PENÍZE dělat Myšlenkové Mapy k jednotlivým částem a že je kolegům kurzistům dám k dispozici. Proč? Přece proto, že to jsou moje peníze. Vím, že překreslení myšlenek do grafických map a postupů pomáhá přeskládat a směrovat mylšlenky a akce ve správném pořadí. Šetří to čas a peníze a vydělává to peníze a čas. Je to ta Jirkova rovnice ČAS + PENÍZE = PENÍZE + ČAS. Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE je prostě ta klíčová a sám se divím, proč jsem s ní takto nepracoval. Je to o fokusu, tahu na branku a pochopení podstaty podniká. Proto jdu do toho a těsím se…

Zde jsou moje Myšlenkové Mapy k měsíčnímu projektu KDE JSOU MOJE PENÍZE tak, jak jsem je vytvářel pro sebe. Nyní je máte k dispozici i vy. A přibudou v kurzu další a samozřejmě propracované k novým tématům!"

Tomáš Gřešek

Podnikatel, konzultant, lektor, www.tomasgresek.czMiroslav Bujelčík

Podnikatel a autor knihy Chlapček

Článek na blogu SME:

Miroslav-Bulejcik"Túto otázku som si kládol /a kladiem/ každý deň viackrát, pred zrkadlom /nahlas/, v aute /kuknem sa do spätného zrkadla/ a občas aj cez deň, keď som sa chcel vyhecovať a dokončiť rozpracovaný denný plán, projekt.; zaberá to.
Vo februári som zrealizoval viacero projektíkov, plus 352,- EUR na účet naviac.
Otázka ma vôbec nezaskočila, cítil som sa príjemne, vie o tom manželka aj deti ☺; praktizujem už inú vetu pred zrkadlom Milujem ťa Miroslav, cca trištvrte roka. Túto vetu som si vybral kvôli zdvihnutiu svojho sebavedomia; aby som sa už toľko nepodceňoval; a funguje to.

Vytvoril som si nástenku cieľov – snov, ktoré chcem zrealizovať.
Medzi obrázkami sú otázky, slová, ktoré ma tlačia do AKCIE každý deň, aby som prekonal svoju lenivosť, pohodlnosť...

Ako som si začal klásť otázku KDE SÚ MOJE PENIAZE, pozerám sa na problém, situáciu, takto:

  • je to zaujímavé a je to vôbec pre mňa,
  • ako z toho vyťažím, ako z toho dostanem svoje peniaze,
  • týmto sa nebudem zaoberať, slabá, žiadna výnosnosť, nechám to tak,
  • je to zaujímavá myšlienka, ale momentálne jej nerozumiem, odložím ju do „šuflíka“,
  • to je výnosné, aké kroky podniknem, aby čo najskôr prišli peniaze na môj účet.

Otázka KDE SÚ MOJE PENIAZE, ma lepšie fokusuje na zisk a následnú AKCIU. Prestávam sa zaoberať banalitami, idem priamo k veci, dostávam pravidlo 80/20 do praxe ☺. Som koncentrovanejší na to, čo skutočne chcem, z čoho skutočne „kukajú“ moje peniaze. Priznám sa, cca rok dozadu som lipol na svojich konzervatívnych (a často nesprávnych a nefunkčných) predstavách, čoho následkom pristávali moje peniaze na účtoch iných... toto už nechcem."


Pavel Kuchař

Podnikatel - síťový marketing, e-shop, www.pavelkuchar.cz

Článek na blogu:


Eva Križánková

Maminka na mateřské, která se již do práce vracet nechce… www.evakrizankova.cz

Opravdu výborný článek na blogu:


Eva Hamerníková

Že by reality byly tím zdrojem..?    www.evahamernikova.cz

Článek na blogu:


Martin Švec

Firemní poradce

S blogem začíná rovnou prvním článkem na téma:


Díky, že jste došli v tom sáhodlouhém textu, které je plný inspirací, až sem. Opravdu je to jen vzorek, taková malá ochutnávka, protože se mi sešla téměř stovka videí, článků, zpětné vazby a k tomu navíc hodně podnětné diskuze v uzavřené skupině KDE JSOU MOJE PENÍZE na Facebooku.

Pokud vás téma peněz, podnikání a zejména svobody a nezávislosti v praxi opravdu zajímá, nenechejte si ujít druhou a poslední DigiPárty, webinář ve formě živého vysílání online se skvělými hosty.

Těmi budou tentokrát:

Hvězdná sestava - charismatické a úspěšné dámy Bronislava MorvayováIvana Cikánková, zkušený podnikatel a poradce, autor našich Myšlenkových Map Tomáš Gřešek a investor, hráč na burze z naší TOP5 v projektu WinSignals - Zdeněk Raška.

Přeji vám krásný den!

Jirka Mazur,
Březen 2016, Praha

www.kdejsoumojepenize.cz